Rezultatele Finale obţinute la disciplina Geografie Umană Clasa a X-a
Nr. Crt. |
Numele şi prenumele |
Unitatea de īnvăţămānt/ |
Judeţul |
Punctaj probă teoretică |
Punctaj probă practică |
Punctaj Total |
1 |
Bereczky F. Anda |
Liceul Grigore Moisil |
Timiş |
94.38 |
22.500 |
91.03 |
2 |
Popescu C. Alexandra Cătălina |
Colegiul Naţional Cantemir Vodă |
86.63 |
23.625 |
86.23 |
|
3 |
Ghioca V. Silvia Gabriela |
Colegiul Naţional Gh. M. Murgoci |
Brăila |
87.25 |
21.000 |
84.34 |
4 |
Munteanu M. Vlad |
Col. Gh. Şincai |
Maramureş |
86.88 |
21.250 |
84.28 |
5 |
Petrescu M. Alexandra |
Colegiul Naţional I. L. Caragiale |
Prahova |
83.00 |
23.625 |
83.51 |
6 |
Toma O. M. Cristian Mihai |
Colegiul Naţional Sf. Sava |
82.50 |
23.125 |
82.69 |
|
7 |
Georgescu I. Iulia |
Colegiul Naţional Vlaicu Vodă |
Argeş |
81.63 |
22.375 |
81.36 |
8 |
Zaiţ Gh. Georgiana |
Colegiul Naţional Petru Rareş |
Neamţ |
80.88 |
21.875 |
80.34 |
9 |
Filip Gh. Ruxandra |
Colegiul Naţional Tudor Vianu |
81.74 |
21.125 |
80.32 |
|
10 |
Jujău M. Andra |
Colegiul Naţional Al. I. Cuza |
Vrancea |
84.75 |
18.500 |
80.21 |
11 |
Pătăşanu P. Paul |
Grupul Şcolar de Marină Orşova |
Mehedinţi |
79.63 |
21.250 |
78.84 |
12 |
Stroia A. Cristian |
Colegiul Naţional V. Alecsandri |
Galaţi |
79.00 |
21.375 |
78.49 |
13 |
Neamţu D. Cosmin |
Colegiul Naţional Mihai Eminescu |
Botoşani |
80.99 |
19.625 |
78.41 |
14 |
Gherghe P. Valeriu Anton |
Colegiul Naţional Tudor Vladimirescu |
Gorj |
76.13 |
22.125 |
77.01 |
15 |
Răican D. Magda Ramona |
Colegiul Naţional B. P. Haşdeu |
Buzău |
79.50 |
18.750 |
76.50 |
16 |
Ungurianu I. Ionuţ |
Colegiul Naţional Dimitrie Cantemir |
Bacău |
74.13 |
22.000 |
75.39 |
17 |
Gudu S. Diana Mihaela |
Colegiul Naţional Mihai Viteazul |
Ialomiţa |
75.15 |
20.875 |
75.15 |
18 |
Perju C. Raluca |
Liceul Grigore Moisil |
Iaşi |
75.88 |
20.250 |
75.13 |
19 |
Păun I. Ioana Mihaela |
Colegiul Naţional I. L. Caragiale |
74.13 |
21.500 |
74.94 |
|
20 |
Şoflete I. Marius-Eremia |
Grupul Şcolar Korosi Csoma Sandor |
Covasna |
74.63 |
20.625 |
74.53 |
21 |
Covrig G. Raluca Silvia |
Colegiul Naţional Ferdinand I |
Bacău |
75.13 |
19.875 |
74.23 |
22 |
Moise V. V. Laura Gabriela |
Colegiul Naţional Gh. M. Murgoci |
Brăila |
72.99 |
20.625 |
73.31 |
23 |
Penu S. Alexandru |
Grupul Şcolar G. E. Palade |
Constanţa |
73.75 |
19.850 |
73.18 |
24 |
Fako C. Adrian |
Colegiul Naţional Tudor Vianu |
73.38 |
20.125 |
73.14 |
|
25 |
Iordache N. Elena |
Colegiul Naţional Fraţii Buzeşti |
Dolj |
73.13 |
20.250 |
73.07 |
26 |
Negulescu V. Raluca-Mariana |
Liceul Codreanu |
Vaslui |
72.00 |
21.000 |
72.90 |
27 |
Radu M. Preda Alexandru |
Colegiul Naţional Gh. Vrānceanu |
Bacău |
70.88 |
21.625 |
72.62 |
28 |
Voica I. Ionuţ Daniel |
Grupul Şcolar Economic |
Vālcea |
70.03 |
20.375 |
70.86 |
29 |
Sineavschi B. Radu George |
Colegiul Naţional Militar Ştefan cel Mare |
Suceava |
70.25 |
20.125 |
70.80 |
30 |
Tărţan V. Crina |
Colegiul Naţional Mihai Eminescu |
Satu Mare |
70.13 |
20.000 |
70.59 |
31 |
Muşat T. George Alexandru |
Liceul Teoretic M. Eminescu |
Călăraşi |
67.88 |
21.750 |
70.48 |
32 |
Stoica I. I. Giorgiana-Carla |
Colegiul Naţional Moise Nicoară |
Arad |
67.13 |
22.375 |
70.48 |
33 |
Băcilă Gh. Cosmin Mugurel |
Liceul Teoretic Traian Doda |
Caraş-Severin |
67.88 |
20.875 |
69.69 |
34 |
Lucaci V. Nicoleta-Codruţa |
Colegiul Naţional Mihai Eminescu |
Bihor |
66.63 |
20.875 |
68.76 |
35 |
Mucea N. D. Stelian |
Colegiul Avram Iancu |
Alba |
64.75 |
21.875 |
68.25 |
36 |
Anghel Gh. Cosmin Mugurel |
Colegiul Naţional Vladimir Străinu |
Dāmboviţa |
63.63 |
21.875 |
67.41 |
37 |
Bīrca T. Tiberiu-Emilian |
Colegiul Naţional Al. D. Ghica |
Teleorman |
62.25 |
22.875 |
67.28 |
38 |
Togănel I. Radu Mihai |
Colegiul Naţional Al. Papiu Ilarian |
Mureş |
64.63 |
20.000 |
66.47 |
39 |
Cimpoieş A. Paula Olivia |
Colegiul Naţional George Coşbuc |
Bistriţa Năsăud |
62.00 |
22.000 |
66.30 |
40 |
Torok A. Tamas |
Liceul Teoretic Tamasi Aron |
Harghita |
64.50 |
19.425 |
65.86 |
41 |
Sicoe N. Andreea |
Colegiul Naţional T. Lalescu |
Hunedoara |
61.00 |
22.250 |
65.78 |
42 |
Man M. F. Andreea Lavinia |
Colegiul Naţional Andrei Mureşanu |
Cluj |
63.38 |
20.000 |
65.53 |
43 |
Cioban T. Victor Horaţiu |
Liceul Pedagogic Gh. Şincai |
Sălaj |
62.38 |
20.125 |
64.89 |
44 |
Buliga E. Cosmin-Alexandru |
Colegiul Dobrogean Spiru Haret |
Tulcea |
60.88 |
21.125 |
64.67 |
45 |
Boromiza V. Marian Alexandru |
Liceul Teoretic Onisifor Ghibu |
Sibiu |
61.13 |
20.125 |
63.96 |
46 |
Tănase N. Andra Cristina |
Colegiul Naţional Unirea |
Vrancea |
59.88 |
21.000 |
63.81 |
47 |
Călin Gh. V. Daniela Cristina |
Colegiul Naţional Ion Maiorescu |
Giurgiu |
49.00 |
18.250 |
53.18 |
Punctajul Total se calculează astfel: Punctaj probă teoretica*0,75 + Punctaj probă practică*0.9
Preşedinte |
Inspector general M.E.C. |
Vicepreşedinte |
Secretar |